mediartstudio

vrátime vás v čase ... skutočne


Naším krédom je:

„kompetentnosť, odbornosť, individuálny prístup, príjemné prostredie, miesto, kde sa klienti radi vracajú.“

Konzultácie sú po objednaní zdarma.MUDr. Andrej  Pribula

Zákroky a výkony

Minimálne invazívne zákroky

MESONITE 

3D PDO nite -

Cieľom súčasnej estetickej medicíny prevažne niťovým liftingom  , je vytvorenie neviditeľnej podkožnej "  kostry " tváre , doplňujúci či meniaci objem , ktorý nedovolí podkožnému tkanivu "padať -  " a zachovávať tak tvár dlho krásnu a mladšiu.

Technika implantovania mesonití je pomerne jednoduchá , a pre pacienta minimálne traumatizujúca, nebolestivá, čo robí tento zákrok populárny a žiadaný.
Tento zákrok sa odporúča hlavne tým pacientom, ktorý nepotrebujú žiadne ďalšie zväčšovanie objemu na tvári.

3D-meso vlákna sú vyrobené z bezpečného, úplne vstrebateľného šicieho operačného materiálu, ktorý v koži vytvorí veľký objem vlastného kolagénu, preto efekt bude trvať  až 2 roky. Počas klinických štúdií neboli zistené žiadne negatívne vedľajšie účinky súvisiace s implantáciou mesonití.

Po približne 2 mesiacoch sa okolo nití v podkožných štruktúrach vytvára nový kolagén , ktorý pridá a posilní počiatočný lifting  . Kontury tváre sú korigované, línia  viečok dvihnutá, lícna kosť, krk, okolie líc obnovené. Funkčnosť niťového rámu je  18-24 mesiacov. Potom sa proces opakuje.

 Vystuženie 3D-mesoniťami prináša oveľa účinnejšie výsledky, ak sa použije spolu s ďalšími ne-chirurgickými metódami pre omladenie. V skutočnosti, mesonite a injekcie sa navzájom nevylučujú, ale dopĺňajú. Kombinácia mesonití a výplní umožňuje úspešne korigovať pomerne výrazné zmeny spojené s vekom. 
Výplňové materiály (Kyselina hyalúronová...)
Kyselina hyaluronová je súčasťou v našom väzive a jej hlavnou úlohou je viazať vodu, čím udržuje pokožku elastickú a pružnú. Vďaka svojim vlastnostiam je alfou a omegou v estetickej kozmetike.
V injekčnej forme sa aplikuje do oblastí, v ktorých vzniká kozmetický defekt pri tvorbe vrások. Podľa jej štruktúry a kvality je dĺžka vstrebávania od týždňa do dvoch rokov. Okrem výplne objemu v danom mieste ju dlhodobo hydratuje, zvyšuje jej pružnosť a ochranu pred starnutím.

Botulotoxín
Botulotoxínové injekcie - jednoduchý, rýchly a veľmi šetrný zákrok,
 redukujúci mimické vrásky najmä v okolí očí, čela, obočia a úst.
Do 7 až 10 dní  sa vrásky na danom mieste neprehlbujú, miznú a pleť sa vypína.
Po prvej aplikácií je trvácnosť približne 3 až 6 mesiacov. Efekt sa pri každom opakovaní predlžuje a tvorba vrások je stále menšia a menej viditeľná. 
Nenaštartuje ale tvorbu kolagénu a elasténu. Pleť teda neomladí, len ju zbaví vrások. 
V takom prípade je najvhodnejšie riešenie kombinácia aplikácie botulotoxínu, rádiofrekvencie, aplikáciou mesonití,  výplňových materiálov a ďalších procedúr.
Proti poteniu - jednou z najúčinnejších terapií v boji proti nadmernému poteniu je liečba botulotoxínom. 
Hlavne sa aplikuje do podpazušia, možno ho aplikovať aj do dlaní, chodidiel, do oblastí bikín či pod poprsie. Mnoho ľudí má veľký problém s potením dlaní. Často podávať ruku cudzím ľuďom je nepríjemný zdravotný,  aj psychologický problém. Vpichovanie látky do dlaní patrí k bolestivým zákrokom a klient s tým musí počítať. Naproti tomu vpichy do podpazušia sú takmer bezbolestné. 

Mesoterapia – mezolift: je technika, ktorá sa používa na liečbu a spomalenie procesu starnutia.
Pomocou opakovaných aplikácií mikroinjekcií priamo do hlbších vrstiev kože veľmi jemnými a husto vedľa seba usporiadanými vpichmi, alebo pomocou elektronickej pištole, sa vpravuje sterilný biologický roztok bohatý na vitamíny, koenzými, minerály, aminokyseliny, nukleové kyseliny, niekedy v kombinácií s kyselinou hyalurónovou. Tým dosiahneme zvýšenie napätia, výživy a hydratácie pleti, redukciu vrások a krásne rozjasnenie pokožky.

Dermaroller
Menej zaťažujúca, rýchlejšia a efektívnejšia je kombinácia mesoterapie a mikroihličkovania dermarollerom titánovými mikroihlami, bez, použitia klasických ihiel, alebo elektronickej pištole. 
Je vysoko účinná jak pri mechanickom nabudení novotvorby buniek, tak pre miniinvazívne vpravenie látok.
Vynikajúce riešenie pre  preventívne  aj liečebné účely regenerácie, ale aj ošetrenia proti jazvám a akné. 


Chirurgické zákroky hlavy a krku 

  • Plastika horných viečok
  • Plastika dolných viečok
  • Xantelazmy (tukové usadeniny na viečkach)
  • Odstránenie výrastkov, cievok elektrokoaguláciou
  • Histologické vyšetrenie

Neinvazívne procedúry a ošetrenia tváre a krku

Rádiolifting
Bezbolestné, bezpečné ( prístroj firmy BIO TEC – žiadna Čína) a vysoko účinné vypnutie tváre a krku s možnosťou opakovať už po 10 dňoch.       
CoaX CRF od najlepšej francúzskej firmy Bio Tec je patentovaná technológia, ktorá na prevádzku využíva vlny rádiovej frekvencie a vysokofrekvenčné kavitačné vlny, aby dosiahla výraznú synergiu, schopnú preniknúť hlbšie do pokožky a ovplyvniť hlbšie kožné a podkožné vrstvy, a spôsobiť tak napnutie a zlepšenie pod nimi ležiacich tkanivových štruktúr.

Dermoabrázia ( diamantový peeling) :
jemné mechanické odstránenie povrchovej časti pokožky pomocou špeciálnych  sterilných diamantových nadstavcov. 
Vákuový podtlak  odsaje odumreté kožné bunky. Zlepšuje lymfatickú drenáž ošetrovanej oblasti, stimuluje krvný obeh a detoxikuje pokožku. Zmenšuje  vzhľad jazvičiek  po akné, pooperačné jazvy. Redukuje pigmentové škvrny, sťahuje rozšírené póry.

Ošetrenie ultrazvukom:
Ultrazvukové ošetrenie je veľmi príjemné a nenáročné na čas. Efektom je hlboké čistenie pleti, pričom dochádza k stimulácii  pokožky, zrýchleniu cirkulácii krvi a lymfy a aktivácii hĺbkových buniek. Má stimulujúce účinky a  urýchľuje metabolizmus. Je vhodný pre každý typ pleti.

Laser/IPL: epilácia , redukovanie  jaziev, strií, žiliek na tvári, nohách ...
Neexistuje laser, alebo intenzívne pulzné svetlo, ktoré by dokázalo kvalitne odstraňovať napríklad tmavé chlpy zo svetlej pokožky a tak isto kvalitne tmavé chlpy z opálenej (tmavšej) pokožky. Počet opakovaní na docielenie definitívneho odstránenia chlpov je individuálny a závisí od rozdielu medzi farbou pokožky a farbou ochlpenia.
V priemere je potrebné, aby sa epilácia / depilácia opakovala 4 - 8 krát, v určitých časových intervaloch. Tento počet platí pre každý laser alebo intenzívne pulzné svetlo (prístroj podobný laseru) používané na epiláciu. Dôvodom je priebeh rastových fáz chlpu. Počet epilácií je totiž priamo závislý na počte chlpov v rastovej fáze (anagéne), čiže závisí na vlastnostiach organizmu, a nie epilačného prístroja. Akékoľvek informácie o trvalej epilácii po jednom alebo dvoch zákrokoch nemôžu byť pravdivé.
Laserová epilácia predstavuje v súčasnosti najprogresívnejšiu metódu trvalej redukcie nežiadúceho ochlpenia. Laser LightSheer ET poslednej generácie, používaný na našom pracovisku, je jeden z najkvalitnejších epilačných laserov. Je vysoko účinný a veľmi bezpečný.

Fotorejuvenizácia:
pomocou IPL je momentálne najúčinnejším spôsobom na odstránenie škvŕn, rozšírených cievok, fľakov po akné a zlepšenie textúry pokožky na tvári, v dekolte alebo iných častiach. Oproti laseru je šetrnejšia voči pokožke, menej poškodzuje okolité tkanivá a nepáli kožu. Samotný zákrok trvá niekoľko minút, klientka môže cítiť akoby štipnutie gumičkou. Pigmentácia po zákroku stmavne a po troch až štyroch týždňoch zmizne. Zákrok je obľubený ako tzv. lunch time terapia, pretože po ňom nezostávajú výrazné zmeny a klient môže ísť do práce.

© copyright 2014 mediartstudio.sk